هشت ترفند در دکوراسیون خانه هوشمند که حتما باید بدانید

خانه هوشمند

هشت ترفند در دکوراسیون خانه هوشمند که حتما باید بدانید

هشت ترفند در دکوراسیون خانه هوشمند که حتما باید بدانید : این که کسی بخواهد زیباترین و به روزترین قسمت های خانه اش به چشم بیاید مسئله تازه‌ای نیست. مثلا فکر کنید احتمالا اولین چیزی که توماس ادیسون پس از اختراع اولین گرامافون دنیا به ذهنش رسیده این بوده که آن را کجای خانه بگذارد! یا سالهای سال تلویزیون های قدیمی و کمد دار یا سیستم های خانگی Hi-Fi بخشی از اساسیه جدانشدنی منزل بودند.

اما در مورد جدیدترین تکنولوژی های خانه هوشمند وضعیت به چه صورت است؟ دوربین ها، سنسورها، دستیارهای صوتی، ربات های جاروبرقی، ترموستات، آلارم، روتر، و آنتن های وای فای علاوه بر اینکه خانه شما را از لحاظ تکنولوژی تا دندان مسلح می‌کنند باید با طراحی های مدرنی که دارند در جای درستی هم قرار بگیرند.

پیشتر که تکنولوژی های خانه هوشمند به دنیا معرفی شده بود بیشتر متقاضیان فقط به دنبال سرویس ها بودند و به زیبایی شناختی و طراحی آنها اهمیتی نمی‌دادند اما امروزه با گسترش فناوری های خانه هوشمند دیگر اینطور نیست. می‌توان گفت برای همه مهم است که خانه علاوه بر هوشمند بودن نباید شبیه فروشگاه های محصولات الکتریکی باشد.

نکته ای که وجود دارد این است که میل سیری ناپذیری به استفاده از تکنولوژی در همه انسان ها وجود دارد اما استفاده بیش از حد از آنها مطمئنا ترکیب خانه شما را برهم خواهد زد. در این مقاله سعی کردیم تا نکات و ترفندهایی هوشمندانه برای زیباتر شدن دکوراسیون خانه هوشمند شما، برایتان آماده کنیم که در ادامه نگاهی به آن‌ها خواهیم انداخت.

1- اول از همه جای تلویزیون را در خانه هوشمند پیدا کنید

در حال حاضر تقریبا می‌توان گفت بزرگترین قسمت یک خانه هوشمند تلویزیون است. تلویزیون های پلاسما که در گذشته برای قرار گرفتن در اتاق پذیرایی نیاز به یک کمد یا بوفه داشتند امروزه جای خود را به صفحاتی باریک داده اند که اوج این قضیه در طراحی جدید این تلویزیون ها به چشم می‌خورد که دقیقا شبیه یک صفحه مشکی بدون لبه هستند.

اگر بودجه خرید تلویزیون های گران قیمت را ندارید سعی کنید همیشه باریک ترین را انتخاب کنید. در کنار خود دستگاه، سعی کنید کابل ها را مخفی کنید و تا جایی که ممکن است آنها را از درون دیوار رد کنید.

البته بهترین روش برای جادادن تلویزیون در منزل، هنوز هم استفاده از کابینت های سفارش به کمک استاد نجاری و البته با طراحی مدرن است که این کار باعث می‌شود تلویزیون جزئی از مبلمان شما باشد.

2- در خرید وسایل کوچک برای خانه هوشمندتان دقت کنید

شاید واضح به نظر بیاید اما خیلی وقت ها اساسیه کوچکتر خانه هوشمند شما بیشتر به چشم می‌آیند. در واقع توصیه ما این است که شما قبل از خرید بدانید گجت هوشمندی که میخرید را  میخواهید کجا قرار دهید؟ دانستن این نکته باعث میشود در هنگام خرید درک بهتری از دکوراسیون فعلی و آینده خود داشته باشید و در نتیجه محصولی را بخرید که بیشتر به چیدمان خانه هوشمند شما بخورد.

3- مهمترین اصل در دکوراسیون خانه هوشمند نحوه جاگذاری است

فرض کنید گجتی را برای خانه هوشمندتان خریده‌اید و بعد متوجه شدید خیلی با چیدمان منزل شما هماهنگ نیست! چاره کار چیست؟ آیا باید آن را پس بدهید یا بفروشید؟ خیر! پاسخ جاگذاری درست است. با قرار دادن هرچیز در جای درستش از آن استفاده درست کنید. مثلا یک اسپیکر را می‌توانید روی دیوار نصب کنید یا اینکه دوربین امنیتی را در زاویه‌ای قرار دهید که کمتر به چشم بیاید.

4- به اعداد جادویی 3 و 5 ایمان داشته باشید

در بحث دکوراسیون داخلی عدد 3، چه برای یک خانه معمولی و چه برای بک خانه هوشمند عددی جادوییست. دسته های 3تایی از المان ها در کنار هم همیشه ظاهر بهتری از تک بودن یا جفتی بودن المان ها دارند. اما استفاده از یک دسته 5 با حتی 9 تایی از المان ها ظاهری به مراتب جذاب تر نیز دارند. از این ترفند میتوانید برای قرار دادن گجت های کوچک مانند دوربین های رومیزی یا تهویه های کوچک هوا مورد استفاده قرار دهید. توصیه ما به شما این است که از گجت ها در کنار المان های غیر هوشمند استفاده کنید تا ظاهری جذاب تر داشته باشند و بیشتر به چشم بیایند.

5- نامرئی ها را دریابید و در دکوراسیون خانه هوشمند حذف کنید

بگذارید واضح بگویم؛ کنترل هرچیزی را که می‌توانید با گوشی هوشمندتان کنترل کنید کنار بگذارید. تلویزیون، کولر یا لامپ ها و لوسترها که با کنترل از راه دور یا ریموت کار میکنند را میتوانید با تلفن همراهتان کنترل کنید. پس خودتان را از شر کنترل های متعدد در خانه رها کنید.

6- اسپیکر را وارد بازی دکوراسیون کنید

احتمالا همه ما در خانه یک آدیوفیل داریم که همیشه میل به گوش کردن به موزیک داشته باشد. یکی از مزایای خانه هوشمند این است که اسپیکر جز جدانشدنی آنهاست و از طرفی با افزایش بی نهایت تنوع در این زمینه میتوانید با هر نوع چیدمانی که برای خانه هوشمندتان انتخاب کردید یک اسپیکر متناسب با آن پیدا کنید و در یکی از فضاهای خالی قرار دهید.

7- در دکوراسیون خانه هوشمند اختصاصی شوید

اگر در یک جمله خلاصه اش کنم، هنوز و همواره استفاده از المان های دکوری سفارش که مخصوص شما ساخته شده‌اند بهترین انتخاب برای دکوراسیون خانه هوشمند شما هستند. فکر کنید که شما مجموعه ای از اساسیه را تهیه کرده‌اید و یک استاد نجاری، قالبی برای قراردادن آنها ایجاد می‌کند؛ دقیقا شبیه به کت و شلواری که خیاط مخصوص تن آقایان می‌دوزد.

8- برای نصب المان ها از متخصص کار کمک بگیرید

از آنجایی که شاید در طول زندگی نهایتا 5 بار اتفاق بیفتد، اینکه شما بخواهید تلویزیون خودتان را خودتان نصب کنید، پیشنهاد جالبی نیست چراکه نمیتوان انتظار داشت تا آنطور که دلتان می‌خواهد روی دیوار یا کابین مخصوصش بنشیند. یا اینکه سینمای خانگی و اسپیکرهایش را بر طبق میل قلبی تان در خانه جای دهید چیزی نیست که از بیرون منطقی به نظر بیاید چراکه در 99 درصد موارد با کانال های صوتی که این دستگاه ایجاد می‌کند آشنایی نداریم. بگذارید کسانی که کارشان همین است به شما کمک کنند. مقداری هزینه به نتیجه بهتر همیشه می‌ارزد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟